fbpx

Witaj:-)

Pewnie zastanawiasz się dlaczego, tak niemiło już w tytule odnoszę się, do tak fajnego święta, w którym wszyscy okazują sobie miłość?

Otóż przyczyna jest całkowicie oczywista:

❤Zwyczajnie uważam, że Walentynki powinny trwać cały rok, a nie jeden tylko dzień w roku!!!!!!!!!

I nie, nie chodzi mi o to, że powinniśmy codziennie wszyscy obdarowywać się serduszkami, czekoladkami i innymi miłosnymi gadżetami.

❤Chodzi mi o to, że codziennie powinniśmy czuć w sercu miłość i okazywać sobie miłość. Sobie nawzajem, lub sobie samemu czy sobie samej –  wcale niekoniecznie jest Ci do tego potrzebna druga osoba ( choć jak jest, to też fajnie ?).

❤Być może zabrzmi to dziwnie dla Ciebie, ale uważam, że najważniejsze jest, żeby kochać siebie. Tylko człowiek, który kocha siebie, może w pełni kochać innych ludzi, kochać świat, emanować radością życia i cieszyć się miłością.

⁉️A jak jest z Tobą? Co czujesz, kiedy pytasz, czy kochasz siebie?

Jeśli po zadaniu tego pytania czujesz w sobie niepokój i niepewność, to wypróbuj proszę takie bardzo proste ćwiczenie:

❤Za każdym razem, kiedy widzisz swoje odbicie w lustrze – mów do siebie „Kocham Cię” i uśmiechaj się do siebie.

❓I obserwuj, jak się z tym czujesz? Jeżeli czujesz się dobrze z tym stwierdzeniem, to super. Im bardziej sztucznie i fałszywie czujesz się z tym ćwiczeniem, tym wyraźniejszy powinien to być dla Ciebie znak, że coś jest na rzeczy.

❣Powtarzaj to ćwiczenie aż do skutku, aż będziesz czuć, że jest to prawdziwe i że naprawdę kochasz siebie. Wyrób sobie taki nawyk – mówienia sobie „Kocham Cię” za każdym razem, kiedy widzisz swoje odbicie, już nie tylko w lustrze, ale i w wodzie, w szybie i  w przelocie. To naprawdę niesamowicie działa – gorąco Ci polecam❣.

⁉️Ponadto pozostając przy temacie lustra – przyjrzyj się swojej postawie. Czy Twoje plecy są proste, mostek i klatka piersiowa delikatnie uniesione, barki cofnięte? Czy też może plecy wystają z tyłu zaokrąglone, barki idą do przodu, a klatka piersiowa jest zapadnięta?

Jeżeli widzisz w lustrze drugą opcję, to Twoje wewnętrzne serce się zamyka i szanse na odczuwanie Miłości i radości życia maleją. Według mnie oczywiście najlepszym remedium na to jest joga ?‍♀️ i wszelkie asany otwierające klatkę piersiową.

❣Najprostszym sposobem na wytworzenie w sobie nawyku otwierania klatki piersiowej jest częste zaplatanie palców dłoni za plecami i ściąganie ramion do tyłu, łopatek do kręgosłupa, a barków w dół. Pamiętajcie, żeby zmieniać splot palców również na ten mniej wygodny?.

Joga dla zdrowia

Otwieranie klatki piersiowej w suptabadhakonasanie

Namaste??

Zajęcia jogi

Otwieramy klatkę piersiową na zajęciach jogi